Ako vybrať správnu obuv

Zdravý vývoj nožičiek je veľmi dôležitý nielen pri prvých krôčkoch, ale aj neskôr, keď už dieťa samo chodí, behá a objavuje svet bez pomoci rodičov. 

Pri výbere správnej obuvi je treba myslieť na tieto základné body: 

1. dostatok priestoru na rast chodidla - vždy vyberajte topánky, kde má malá detská nožička priestor na rast, najideálnejší nadmerok je 1,2cm

2. tvar špičky topánky - v dnešnej dobe je veľa topánok, ktoré sa zužujú pri špičke, to znamená, že noha je stláčaná a tvarovaná podľa obuvi a nie je jej umožnené rásť prirodzene, aj do šírky. Preto má veľa nielen dospelých ľudí haluxy, tzn. vbočené palce. Dávajte preto pozor na tvar topánok pri ich kúpe.

3. flexibilná podrážka - je dôležité pre správny vývoj chodidla, aby noha cítila povrch, po ktorom stúpa. Vyberajte topánky, ktoré majú tenkú podrážku a sú flexibilné! Svaly na chodidle sa v takejto topánke lepšie vyvíjajú a pracujú ako keď nohu obujete do pevnej obuvi!

 

Porovnanie capačiek: 

1. Capačky Capiki - jednovrstvové capačky z pevnej, mäkkej kože s podrážkou z brúsenej kože vhodné pre deti do 3 rokov. Dobre sedia aj na vyššom priehlavku.

2. Capačky TapTapi - capačky sú kvalitou podobné capačkám Capiki, avšak majú dvojvrstvovú podrážku, ktorá lepšie izoluje nôžku od podlahy. 

3. Capačky Afelo - krásne a na dotyk príjemné capačky s jednovrstvovou podrážkou. Vhodné sú na normálne široké a užšie nôžky. 

4. Capačky Liliputi - príjemné kožené capačky s trojvrstvovou podrážkou vhodné nie len do interiéru, ale aj exteriéru počas teplých dní. Capačky sú vhodné na normálne a širšie nôžky. 

5. Capačky Fiorino EkoTuptusie - kožené capačky s ABS podrážkou. Fiorino capačky ponúkajú veľa krásnych vzorov a vyrábajú sa do až do veľkosti 13XL, takže si ich môže užiť celá rodina.

 

A ako správne odmerať dĺžku chodidla dieťaťa? 

1. Zoberte si papier

2. Obkreslite nohu dieťaťa na papier

3. Odmerajte najdlhšiu vzdialenosť od špičky po pätu a tiež zmerajte najširšiu časť chodidla.

4. Pripočítajte aspoň 1,2cm nadmerok.

5. Môžte nakupovať ;) 

Samozrejme, je tu aj druhá možnosť: 

1. Zoberte si papier a priložte ho okrajom o stenu

2. Postavte dieťa na papier tak, aby sa pätou opieralo o stenu

3. Zaznačte najdlhšiu časť chodidla a zmerajte

4. Zaznačte aj najširšiu časť chodidla a zmerajte

5. Pripočítajte aspoň 1,2cm nadmerok

6. Môžte nakupovať ;) 

 

A máme pre vás aj tretiu možnosť: 

1. Zakúpite si MeradloPlus12 (žiaľ, nie u nás)

2. Zmeriate chodidlo podľa návodu

3. Môžte nakupovať ;) 

 

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.